Kandi Klassic Morgan & Open Show - 2001

May 26th & 27th, 2001

Stearns County Fairgrounds, Sauk Center, MN


Judges:
Dressage Judge: Mary Spaeth, Rice, MN
Pleasure Judge: Belle Hufferd, Roanoke, IN

Class Entries & Results:

CLASS 1. Open Dressage, Walk-Trot [ 6 entries]
1stTrust A Lark Kaitlin Rooney
2ndTori Sara Robideau
3rdAces Wild Adventure Pat & Carl Hartell
4thAndrew Diane Fromlet
5thDeer Park High Kinglet Alex Iden
6thFP Johnney Angel Diane Pieper
CLASS 2. Open Dressage, Training Level Test 1 [ 8 entries]
1stKSP Leader of the Band Sarah Lyons
2ndAndrew Diane Fromlet
3rdPromises Bay Nobility Todd & Jennifer Firenz
4thJ.A.O. High Fashion Linda Nissen
5thPrairie Run Bambi Susie Weiss
6thDeer Park High Kinglet Alex Iden
CLASS 3. Open Dressage, Training Level Test 3 [ 4 entries]
1stKSP Leader of the Band Sarah Lyons
2ndPromises Bay Nobility Todd & Jennifer Firenz
3rdJ.A.O. High Fashion Linda Nissen
4thPrairie Run Bambi Susie Weiss
CLASS 4. Open Dressage, First Level Percentage Class [ 1 entries]
1stJ.A.O. High Fashion Linda Nissen
CLASS 5. Morgan Fillies - Weanlings & Yearlings [ 3 entries]
1stTVK Fashion Design Bonnie-Lee Farms, Theresa King
2ndA-One Dana Joy Prairie Hill Morgans, Paul+Susan Motter
3rdTauers Classic Design Jeff & Kristen Tauer
CLASS 6. Morgan Fillies - 2 & 3 Year Olds [ 4 entries]
1stGraphics Celtic Rose Alex Iden
2ndIronstone Ectasy Ironstone Farm, Gary & Carol Hitz
3rdSmaland Pixie Dust Smaland Hollow Farm, Sue Johnson
4thSirs Lady Hawk Royale Todd & Jennifer Firenz
CLASS 7. Morgan Mares - 4 & Over [ 2 entries]
1stBonnie Lee Bombay Living Legends, Rae Ann Lenway
2ndSmaland Pixie Dust Smaland Hollow Farm, Sue Johnson
CLASS 8. Morgan Grand Champion Mare [ 6 entries]
1stBonnie Lee Bombay Living Legends, Rae Ann Lenway
2ndSmaland Joyful Joyful Smaland Hollow Farm, Sue Johnson
CLASS 9. Morgan Colts - Weanlings & Yearlings [ 1 entries]
1stPolitically Incorrect Prairie Hill Morgans, Paul+Susan Motter
CLASS 10. Morgan Colts - 2 & 3 Year Olds [ 0 entries]
1st
CLASS 11. Morgan Stallions - 4 & Over [ 3 entries]
1stHi Bridge Regal Night Rae Swanson
2ndDM Equinox Legend Dabe Grand Morens
3rdJMF Royal Canadian Bear Darren Buckle
CLASS 12. Morgan Grand Champion Stallion [ 3 entries]
1stPolitically Incorrect Prairie Hill Morgans, Paul+Susan Motter
2ndHi Bridge Regal Night Rae Swanson
CLASS 13. Morgan Geldings - 2 & Under [ 4 entries]
1stBonnie Lee Legacy Bonnie-Lee Farms, Mona Bonham
2ndPasqueflower Allergro Prairie Hill Morgans, Dan+Sandy Hubbard
3rdGo Go Evidently So Heather Case
4thCase Manhattan Heather Case
CLASS 14. Morgan Geldings - 3 & Over [ 5 entries]
1stHylee Unmistakeable The Hompe Family
2ndBonnie Lee Bartender Bonnie-Lee Farms, Rob Erickson
3rdXLM Way Cool Junior Margaret Carlson
4thPromises Bay Nobility Todd & Jennifer Firenz
CLASS 15. Morgan Grand Champion Gelding [ 4 entries]
1stBonnie Lee Legacy Bonnie-Lee Farms, Mona Bonham
2ndHylee Unmistakeable The Hompe Family
CLASS 16. Morgan Sport Horse in Hand [ 11 entries]
1stPrairie Run Bambi Susie Weiss
2ndCrown Valley Independence Lisa Corriveau-Mernaugh
3rdMaverick Erika Kenner
4thJAO Top Talent Mike Dziki
5thJ.A.O. High Fashion Linda Nissen
6thDeer Park High Kinglet Alex Iden
7thGo Go Evidently So Heather Case
CLASS 17. Justin Morgan Standard [ 7 entries]
1stC & B Desperado Living Legends, Brittany Du Monceaux
2ndJorell Cindy Cook
3rdTok Tok O'Toole Mary Strelow
4thXLM Way Cool Junior Margaret Carlson
5thPasqueflower Allergro Prairie Hill Morgans, Dan+Sandy Hubbard
6thMeadowind's Verdict Mary Strelow
CLASS 18. Open Showmanship, 17 and under [ 5 entries]
1stSmaland Pixie Dust Mariah Johnson, Smaland Hollow Farm, Sue Johnson
2ndSummit's Southern Comfort Erin Lunn, Living Legends, Erin Lunn
3rdC & B Desperado Brittany Du'Monceaux, Living Legends, Brittany Du Mon
4thCruiser Caroline Holler, Living Legends, Caroline Holler
CLASS 19. Open Carriage Cones - Fault and Out [ 6 entries]
1stJAO Top Talent Mike Dziki
2ndBDF Miss Naveta Michael & Betsy Scott
3rdPromises Bay Nobility Todd & Jennifer Firenz
4thCosmos Spencer Susie Weiss
5thKVA Harmony Pat & Carl Hartell
CLASS 20. Open Saddle Seat Equitation - 17 & Under [ 11 entries]
1stHylee's Hoopensocker Trevor Tweeton, RiversEdge, Tom & Kay Tweeton
2ndBonnie Lee Bombay Chantal Lenway, Living Legends, Rae Ann Lenway
3rdFire Mystic Magic Sarah Saugen, Living Legends, Sarah Saugen
4thWestwood Symphony Karis Ritnour, Living Legends, Crystal Allor
5thSong-N-Dance Man Molly Seidel, Robert Seidel
6thESM My Fair Lady Mallory Ericson, Living Legends, Caitlin/Mallory Eric
7thHoodwink Beth Bungert, Living Legends, Holly Bungert
CLASS 21a. Open Western Pleasure [ 9 entries]
1stTR Rolex Rae Swanson
2ndThe Scholar Living Legends, Jo Miller
3rdMLM Legend Command Living Legends, Gina Winter
4thWestwood Devine Living Legends, Afton Niemira
5thSparkling Bayberry Wine Living Legends, Rick & Cindy Sanders
6thWestwood Boo Hoo Living Legends, Billie Allor
7thCruiser Living Legends, Caroline Holler
CLASS 21b. Open Western Pleasure [ 10 entries]
1stJMF Royal Canadian Bear Darren Buckle
2ndJon Don Star Attraction Prairie Hill Morgans, Paul+Susan Motter
3rdIronstone Everready Ironstone Farm, Gary & Carol Hitz
4thNight Shadows Black Russian Donna Cole
5thDandee Fancy Pants Living Legends, Laura Olson
6thAlibi Samantha Joy Sarah Lyons
7thBeck's Lily of the Valley Beck's Valley Farm, Dale/Robin Becklin
CLASS 22. Morgan Hunter Pleasure, Amateur [ 14 entries]
1stC & B Desperado Brittany Du'Monceaux, Living Legends, Brittany Du Mon
2ndNMN Tricker Anna Carlson, Anna Carlson
3rdIronstone Snapshot Gary Hitz, Ironstone Farm, Gary & Carol Hitz
4thHylee Unmistakeable Lindsay Hompe, The Hompe Family
5thBe My Magic Moment Barb Nesse, Barbara & Toni Nesse
6thOronoco Hills Rose Rae Ann Lenway, Living Legends, Rae Ann Lenway
7thTug Hill Alibi Diane Dietz Mako, Sumac Morgans, Gene Dietz
CLASS 23. Open Carriage Working Pleasure Driving [ 6 entries]
1stBDF Miss Naveta Michael & Betsy Scott
2ndJAO Top Talent Mike Dziki
3rdPromises Bay Nobility Todd & Jennifer Firenz
4thKVA Harmony Pat & Carl Hartell
5thCosmos Spencer Susie Weiss
CLASS 24. Morgan English Pleasure (Saddle Seat) [ 10 entries]
1stBeck's Marquis Beck's Valley Farm, Dale/Robin Becklin
2ndKEW Deveral Living Legends, Jenny Van Bogart
3rdJorell Cindy Cook
4thLiberty Bend Capt. McLeod Karyl Hylle
5thTrust In Me Jan Olson
6thBonnie Lee Bombay Living Legends, Rae Ann Lenway
7thErbers CF Silverlark Living Legends, Julia Ritenour
CLASS 25. Open Carriage Cones - Pick Your Route [ 5 entries]
1stJAO Top Talent Mike Dziki
2ndPromises Bay Nobility Todd & Jennifer Firenz
3rdKVA Harmony Pat & Carl Hartell
4thCosmos Spencer Susie Weiss
5thBDF Miss Naveta Michael & Betsy Scott
CLASS 26. Morgan Pleasure Driving - 2 year old [ 3 entries]
1stSmaland Pixie Dust Smaland Hollow Farm, Sue Johnson
2ndBonnie Lee Legacy Bonnie-Lee Farms, Mona Bonham
3rdSirs Lady Hawk Royale Todd & Jennifer Firenz
CLASS 27. Open Hunter Hack (Maximum 2) [ 4 entries]
1stFCF Intrepedation Joyce & Katie McMahon
2ndMaverick Erika Kenner
3rdSparkling Bayberry Wine Living Legends, Rick & Cindy Sanders
CLASS 28. Morgan Pleasure Driving - Jr. Exhibitor [ 2 entries]
1stSong-N-Dance Man Molly Seidel, Robert Seidel
2ndSmaland Pixie Dust Mariah Johnson, Smaland Hollow Farm, Sue Johnson
CLASS 29. Morgan Western Pleasure - Jr. Horse [ 5 entries]
1stBe My Dark Knight Barbara & Toni Nesse
2ndNight Shadows Black Russian Donna Cole
3rdLL Promises Kept Dabe Grand Morens
4thLady Val Victoria Sumac Morgans, Diane Dietz Mako
5thEKM Magic Mr Mistoffelees Erika Kenner
CLASS 30. Open Hunter Pleasure - Novice Horse [ 10 entries]
1stCosmos Keystone Tricia Jennings
2ndSparkling Bayberry Wine Living Legends, Rick & Cindy Sanders
3rdPrairie Run Bambi Susie Weiss
4thCrown Valley Independence Lisa Corriveau-Mernaugh
5thColour Me Proud Living Legends, Grace Meyer
6thPromises Bay Nobility Todd & Jennifer Firenz
7thLady Seranade Living Legends, Pat DeGidio
CLASS 31. Morgan Classic English Pleasure - Jr Exhibitor [ 4 entries]
1stFire Mystic Magic Sarah Saugen, Living Legends, Sarah Saugen
2ndESM My Fair Lady Mallory Ericson, Living Legends, Caitlin/Mallory Eric
3rdHoodwink Beth Bungert, Living Legends, Holly Bungert
CLASS 32. Morgan Pleasure Driving - Amateur [ 3 entries]
1stSong-N-Dance Man Molly Seidel, Robert Seidel
2ndBonnie Lee Bartender Rob Erickson, Bonnie-Lee Farms, Rob Erickson
CLASS 33. Morgan Western Pleasure - Amateur [ 14 entries]
1stSummits In Demand Dale Becklin, Beck's Valley Farm, Dale/Robin Becklin
2ndNMN Tricker Anna Carlson, Anna Carlson
3rdMJL Wind Dancer Mary Jo Bailey, Mary Jo Bailey
4thTMK Picture Perfect Robin Becklin, Beck's Valley Farm, Dale/Robin Becklin
5thSummits Perfect Gem Sarah Berzins, Beck's Valley Farm, Dale/Robin Becklin
6thBe My Dark Knight Barb Nesse, Barbara & Toni Nesse
7thIronstone Snapshot Gary Hitz, Ironstone Farm, Gary & Carol Hitz
CLASS 34. Open Western Equitation - 17 & under [ 13 entries]
1stOronoco Hills Rose Nicole Lenway, Living Legends, Rae Ann Lenway
2ndThe Scholar Kristin Miller, Living Legends, Jo Miller
3rdCosmos Hollister Stephanie Boda, Stephanie Boda
4thWestwood Boo Hoo Tim Hovde, Living Legends, Billie Allor
5thC & B Desperado Brittany Du'Monceaux, Living Legends, Brittany Du Mon
6thCruiser Caroline Holler, Living Legends, Caroline Holler
7thWestwood Devine Afton Niemira, Living Legends, Afton Niemira
CLASS 35. Morgan English Pleasure (Saddle Seat) - Jr. Horse [ 1 entries]
1stHi Bridge Regal Night Rae Swanson
CLASS 36. Open Hunter Pleasure - Walk-Trot, 12 & under [ 0 entries]
1st ,
CLASS 37. Morgan Classic English Pleasure [ 7 entries]
1stJorell Cindy Cook
2ndLiberty Bend Capt. McLeod Karyl Hylle
3rdFCF Intrepedation Joyce & Katie McMahon
4thBeck's Marquis Beck's Valley Farm, Dale/Robin Becklin
5thTrust In Me Jan Olson
6thMRF Spellcaster Living Legends, Rick & Cindy Sanders
7thJon Paul Pierre Living Legends, Lisa Hovde
CLASS 38. Open Western Pleasure - Novice Horse [ 11 entries]
1stJMF Royal Canadian Bear Darren Buckle
2ndSummits Perfect Gem Beck's Valley Farm, Dale/Robin Becklin
3rdTR Rolex Rae Swanson
4thNMN Tricker Anna Carlson
5thNight Shadows Black Russian Donna Cole
6thLady Seranade Living Legends, Pat DeGidio
7thColour Me Proud Living Legends, Grace Meyer
CLASS 39. Morgan Pleasure Driving - Jr. Horse [ 3 entries]
1stBonnie Lee Legacy Bonnie-Lee Farms, Mona Bonham
2ndSirs Lady Hawk Royale Todd & Jennifer Firenz
3rdSmaland Pixie Dust Smaland Hollow Farm, Sue Johnson
CLASS 40. Open Hunter Equitation on the Flat - 17 & under [ 15 entries]
1stC & B Desperado Brittany Du'Monceaux, Living Legends, Brittany Du Mon
2ndTug Hill Alibi Kate Dietz Mako, Sumac Morgans, Gene Dietz
3rdSummit's Southern Comfort Erin Lunn, Living Legends, Erin Lunn
4thOronoco Hills Rose Chantal Lenway, Living Legends, Rae Ann Lenway
5thCosmos Keystone Tricia Jennings, Tricia Jennings
6thFire Mystic Magic Sarah Saugen, Living Legends, Sarah Saugen
7thCosmos Hollister Stephanie Boda, Stephanie Boda
CLASS 41. Morgan English Pleasure (Saddle Seat) - Amateur [ 10 entries]
1stLiberty Bend Capt. McLeod Karyl Hylle, Karyl Hylle
2ndBeck's Marquis Robin Becklin, Beck's Valley Farm, Dale/Robin Becklin
3rdBonnie Lee Bombay Chantal Lenway, Living Legends, Rae Ann Lenway
4thKEW Deveral Barb Kelley, Living Legends, Jenny Van Bogart
5thJorell Cindy Cook, Cindy Cook
6thTrust In Me Jan Olson, Jan Olson
7thSong-N-Dance Man Molly Seidel, Robert Seidel
CLASS 42. Open Hunter Pleasure [ 16 entries]
1stTug Hill Alibi Sumac Morgans, Gene Dietz
2ndPrairie Run Bambi Susie Weiss
3rdThe Scholar Living Legends, Jo Miller
4thSummit's Southern Comfort Living Legends, Erin Lunn
5thCrown Valley Independence Lisa Corriveau-Mernaugh
6thIronside Escapade Lisa Corriveau-Mernaugh
7thMaverick Erika Kenner
CLASS 43. Open Trail [ 12 entries]
1stSummit's Southern Comfort Living Legends, Erin Lunn
2ndJMF Royal Canadian Bear Darren Buckle
3rdThe Scholar Living Legends, Jo Miller
4thCruiser Living Legends, Caroline Holler
5thOronoco Hills Rose Living Legends, Rae Ann Lenway
6thWestwood Boo Hoo Living Legends, Billie Allor
7thMLM Legend Command Living Legends, Gina Winter
CLASS 44. Open Carriage Obstacle Driving - Gamblers Choice [ 5 entries]
1stBDF Miss Naveta Michael & Betsy Scott
2ndPromises Bay Nobility Todd & Jennifer Firenz
3rdJAO Top Talent Mike Dziki
4thCosmos Spencer Susie Weiss
5thKVA Harmony Pat & Carl Hartell
CLASS 45. Open Carriage Reinsmanship [ 5 entries]
1stBDF Miss Naveta Michael & Betsy Scott
2ndKVA Harmony Pat & Carl Hartell
3rdJAO Top Talent Mike Dziki
4thCosmos Spencer Susie Weiss
5thPromises Bay Nobility Todd & Jennifer Firenz
CLASS 45a. Open Carriage Hi-Point Championship Presentation [ 5 entries]
1stBDF Miss Naveta Michael & Betsy Scott
2ndJAO Top Talent Mike Dziki
CLASS 46. Open English Pleasure (Saddle Seat) - Novice Horse [ 9 entries]
1stHi Bridge Regal Night Rae Swanson
2ndSummits Perfect Gem Beck's Valley Farm, Dale/Robin Becklin
3rdHoodwink Living Legends, Holly Bungert
4thBonnie Lee Ariana Living Legends, Jill Eide
5thTrust In Me Jan Olson
6thErbers CF Silverlark Living Legends, Julia Ritenour
7thBonnie Lee Sir Winston Living Legends, Ruth Powell
CLASS 47a. Morgan Western Pleasure [ 10 entries]
1stIronstone Snapshot Ironstone Farm, Gary & Carol Hitz
2ndThe Scholar Living Legends, Jo Miller
3rdTMK Picture Perfect Beck's Valley Farm, Dale/Robin Becklin
4thBeck's Lily of the Valley Beck's Valley Farm, Dale/Robin Becklin
5thBe My Dark Knight Barbara & Toni Nesse
6thCosmos Hollister Stephanie Boda
7thLady Seranade Living Legends, Pat DeGidio
CLASS 47b. Morgan Western Pleasure [ 10 entries]
1stNMN Tricker Anna Carlson
2ndJMF Royal Canadian Bear Darren Buckle
3rdMJL Wind Dancer Mary Jo Bailey
4thOronoco Hills Rose Living Legends, Rae Ann Lenway
5thSummit's Polonaise Karyl Hylle
6thSummit's Southern Comfort Living Legends, Erin Lunn
7thSparkling Bayberry Wine Living Legends, Rick & Cindy Sanders
CLASS 47c. Morgan Western Pleasure [ 10 entries]
1stSummits In Demand Beck's Valley Farm, Dale/Robin Becklin
2ndSmaland Joyful Joyful Smaland Hollow Farm, Sue Johnson
3rdWestwood Symphony Living Legends, Crystal Allor
4thWestwood Boo Hoo Living Legends, Billie Allor
5thJon Don Star Attraction Prairie Hill Morgans, Paul+Susan Motter
6thC & B Desperado Living Legends, Brittany Du Monceaux
7thTok Tok O'Toole Mary Strelow
CLASS 48. Open English Pleas.(Saddle St) - Walk-Trot, 12 & under [ 1 entries]
1stBonnie Lee Sir Winston Hannah Powell, Living Legends, Ruth Powell
CLASS 49. Morgan Hunter Pleasure - Jr. Horse [ 6 entries]
1stSummits Sherlock Holmes Beck's Valley Farm, Dale/Robin Becklin
2ndPanroda's Ultimate Prize RiversEdge, Tom & Kay Tweeton
3rdAlibi Samantha Joy Sarah Lyons
4thLady Val Victoria Sumac Morgans, Diane Dietz Mako
5thEKM Magic Mr Mistoffelees Erika Kenner
CLASS 50. Morgan English Pleasure (Saddle Seat) - Jr. Exhibitor [ 7 entries]
1stBonnie Lee Bombay Chantal Lenway, Living Legends, Rae Ann Lenway
2ndSong-N-Dance Man Molly Seidel, Robert Seidel
3rdHoodwink Beth Bungert, Living Legends, Holly Bungert
4thBonnie Lee Ariana Jill Eide, Living Legends, Jill Eide
5thErbers CF Silverlark Karis Ritenour, Living Legends, Julia Ritenour
6thAttitude Girl Bre Weestrand, Living Legends, Bre Weestrand
CLASS 51. Morgan Pleasure Driving [ 4 entries]
1stBeck's Marquis Beck's Valley Farm, Dale/Robin Becklin
2ndBonnie Lee Bartender Bonnie-Lee Farms, Rob Erickson
3rdSmaland Pixie Dust Smaland Hollow Farm, Sue Johnson
4thPromises Bay Nobility Todd & Jennifer Firenz
CLASS 52. Open Egg & Spoon ($1 entry, winner take all) [ 10 entries]
1stWestwood Boo Hoo Living Legends, Billie Allor
CLASS 53. Open Hunter Over Fences Warm Up (Maximum 2) [ 2 entries]
1stMaverick Erika Kenner
CLASS 54. Open Hunter Equit. Over Fences, 17 & under (Max 26) [ 0 entries]
1st ,
CLASS 55. Morgan Hunter Over Fences (Maximum 2'9) [ 0 entries]
1st
CLASS 56. Open Hunter over Fences (Maximum 3') [ 0 entries]
1st
CLASS 57. Open Lead Line Equitation 8 & under [ 0 entries]
1st
CLASS 58. Morgan Western Pleasure - Jr. Exhibitor [ 15 entries]
1stSmaland Joyful Joyful Mariah Johnson, Smaland Hollow Farm, Sue Johnson
2ndSummits Perfect Gem Sarah Berzins, Beck's Valley Farm, Dale/Robin Becklin
3rdThe Scholar Kristin Miller, Living Legends, Jo Miller
4thCruiser Caroline Holler, Living Legends, Caroline Holler
5thWestwood Boo Hoo Tim Hovde, Living Legends, Billie Allor
6thOronoco Hills Rose Nicole Lenway, Living Legends, Rae Ann Lenway
7thSummit's Southern Comfort Erin Lunn, Living Legends, Erin Lunn
CLASS 59. Morgan Hunter Pleasure [ 20 entries]
1stPrairie Run Bambi Susie Weiss
2ndTug Hill Alibi Sumac Morgans, Gene Dietz
3rdNMN Tricker Anna Carlson
4thFire Mystic Magic Living Legends, Sarah Saugen
5thFCF Intrepedation Joyce & Katie McMahon
6thSparkling Bayberry Wine Living Legends, Rick & Cindy Sanders
7thKSP Leader of the Band Sarah Lyons
CLASS 60. Morgan English Pleasure (Saddle Seat) Championship [ 7 entries]
1stBeck's Marquis Beck's Valley Farm, Dale/Robin Becklin
2ndLiberty Bend Capt. McLeod Karyl Hylle
3rdJorell Cindy Cook
4thHi Bridge Regal Night Rae Swanson
5thKEW Deveral Living Legends, Jenny Van Bogart
6thBonnie Lee Bombay Living Legends, Rae Ann Lenway
CLASS 61. Open English Pleasure (Saddle Seat) [ 5 entries]
1stKEW Deveral Living Legends, Jenny Van Bogart
2ndBonnie Lee Ariana Living Legends, Jill Eide
3rdErbers CF Silverlark Living Legends, Julia Ritenour
4thAttitude Girl Living Legends, Bre Weestrand
5thTrust In Me Jan Olson
CLASS 62. Morgan Classic Pleasure Driving [ 4 entries]
1stPromises Bay Nobility Todd & Jennifer Firenz
2ndSmaland Pixie Dust Smaland Hollow Farm, Sue Johnson
3rdBonnie Lee Bartender Bonnie-Lee Farms, Rob Erickson
CLASS 63. Morgan Western Pleasure Championship [ 9 entries]
1stSummits In Demand Beck's Valley Farm, Dale/Robin Becklin
2ndJMF Royal Canadian Bear Darren Buckle
3rdWestwood Symphony Living Legends, Crystal Allor
4thBe My Dark Knight Barbara & Toni Nesse
5thBeck's Lily of the Valley Beck's Valley Farm, Dale/Robin Becklin
6thThe Scholar Living Legends, Jo Miller
7thTMK Picture Perfect Beck's Valley Farm, Dale/Robin Becklin
CLASS 64a. Morgan Hunter Pleasure - Jr Exhibitor [ 10 entries]
1stTug Hill Alibi Kate Dietz Mako, Sumac Morgans, Gene Dietz
2ndCosmos Keystone Tricia Jennings, Tricia Jennings
3rdOronoco Hills Rose Chantal Lenway, Living Legends, Rae Ann Lenway
4thCosmos Hollister Stephanie Boda, Stephanie Boda
5thJon Paul Pierre Kelly Hovde, Living Legends, Lisa Hovde
6thMLM Legend Command Jill Eide, Living Legends, Gina Winter
7thHoodwink Beth Bungert, Living Legends, Holly Bungert
CLASS 64b. Morgan Hunter Pleasure - Jr Exhibitor [ 10 entries]
1stC & B Desperado Brittany Du'Monceaux, Living Legends, Brittany Du Mon
2ndFire Mystic Magic Sarah Saugen, Living Legends, Sarah Saugen
3rdSummit's Southern Comfort Erin Lunn, Living Legends, Erin Lunn
4thLady Seranade Grace Meyer, Living Legends, Pat DeGidio
5thKSP Leader of the Band Rachal Coleman, Sarah Lyons
6thSummits Perfect Gem Sarah Berzins, Beck's Valley Farm, Dale/Robin Becklin
7thCruiser Caroline Holler, Living Legends, Caroline Holler
CLASS 65. Open Western Pleasure Walk-Trot 12 & under [ 1 entries]
1stTug Hill Alibi Will Dietz Mako, Sumac Morgans, Gene Dietz
CLASS 66. Open Road Hack [ 4 entries]
1stMRF Spellcaster Living Legends, Rick & Cindy Sanders
2ndPrairie Run Bambi Susie Weiss
3rdJon Paul Pierre Living Legends, Lisa Hovde
4thSparkling Bayberry Wine Living Legends, Rick & Cindy Sanders
CLASS 67. Morgan Hunter Pleasure Championship [ 13 entries]
1stTug Hill Alibi Sumac Morgans, Gene Dietz
2ndC & B Desperado Living Legends, Brittany Du Monceaux
3rdPrairie Run Bambi Susie Weiss
4thSummit's Southern Comfort Living Legends, Erin Lunn
5thNMN Tricker Anna Carlson
6thCosmos Keystone Tricia Jennings
7thOronoco Hills Rose Living Legends, Rae Ann Lenway


For further information, contact:
Kandi Klassic Show Secretary
Tim Bonham
4309 30th Ave S
Minneapolis, MN 55406-3710
612-721-1007
612-721-4000
T-Bonham@scc.net


Return to NCMA home page ...... Return to NCMA District Shows page
Last updated on May 30, 2001
t-bonham@scc.net